خدمات کاشت مو ( کاشت به روش FUT و کاشت به روش FIT)

کاشت مو 

ریزش مو تاثیر بسیار مهمی در جوانی و زیبایی ظاهری افراد دارد. به صورت طبیعی با افزایش سن تراکم و ضخامت موها در بیشتر افراد کاهش می یابد.

این مساله تا حدی برای بیشتر افراد قابل پذیرش می باشد اما در برخی مواد مقدار ریزش به حدی است که نیاز به مداخله جهت بازگرداندن ظاهر جوان تر به فرد می باشد.

ریزش موی ناشی از فعالیت هورمونی هم یکی از علت های این مداخلات بخصوص در آقایان می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد ریزش مو به اینجا را کلیک کنید.

انواع خدمات کاشت مو درکلینیک زیبانگار

به طور کلی در ایران خدمات کاشت مو به دو روش انجام می شود.


1. کاشت به روش FUT
2. کاشت به روش FIT یا FUE


در هردو روش فولیکول های سالم و قابل استفاده مو معمولا از یک محل اهداکننده یا بانک مو (Donor site ) خارج می شود و در محل جدید کاشته می شود.

مهمترین تفاوت این روش ها نحوه استخراج این فولیکول ها از پوست سر می باشد.

توجه: با توجه به عدم نظارت و بهم ریختگی قانونی، اسامی بسیار متنوعی را در کلینیک های کاشت مو در ایران خواهید شنید.

توجه داشته باشید هیچ روش ابداعی خاصی در ایران بوجود نیامده و تمامی کلینیک ها با یکی از این دو روش ذکر شده برای شما استفاده خواهند کرد.

 

کاشت مو - کاشت مو به روش FUE - کاشت مو به روش FUT

 

مزایا و معایب کاشت به روش FIT(روش پرترفدارتر)

برخلاف کاشت به روش FUT، در این روش فولیکول های مو به وسیله دستگاه پانچ از محل اهدا کننده که معمولا در ناحیه پشت سر می باشد خارج می کنند. فولیکول های خارج شده در محلول نگهداری مخصوص جمع آوری می شود تا در همان روز در محل جدید کاشته شود.

سپس جراح در روی پوست سر در محل کاشت شیار های باریکی با توجه به جهت خواب مو ها ایجاد می کند. در مرحله بعد فولیکول های خارج شده به ترتیب از سمت جلوی سر در داخل شیارها قرار می گیرند.

مزایای کاشت به روش FIT

• عدم نیاز به برش جراحی در پشت سر و نبود خط بخیه

• دوران نقاهت کوتاه مدت به طور معمول میتوان 2 روز بعد از کاشت به محل کار برگشت و فعالیت سنگین نیز بعد از 10 روز از عمل مجاز است.

• این روش به نسبت کاشت به روش FUT در ایران ارزان تر می باشد.

معایب کاشت به روش FIT

• محدودیت در تعداد فولیکول برداشته شده: توجه داشته باشید محل اهدا کننده نمی تواند بیشتر از تعداد مشخصی فولیکول های خود را از دست بدهد.


• اگر علاقه به موهای کوتاه خصوصا در اطراف و پشت سر دارید ممکن است محل پانچ برداشت فولیکول ها تا مدتها بعد از عمل نمایان باشد.


• مدت زمان طولانی عمل کاشت: توجه داشته باشید فرایند خارج کردن و کاشت موها می تواند بیش از 6 الی 8 ساعت طول بکشد. در بعضی از کلینیک ها این عمل طی دو روز انجام می شود.


• در بعضی افراد به دلیل کوچک بودن محل اهدا کننده، به این روش می تواند فولیکول های سالم کمتری را نسبت به روش FUT به وجود بیاورد.


• جهت انجام هر چه بهتر این عمل نیاز به کوتاه کردن کامل مو های محل اهدا کننده و محل کاشت می باشد. این مساله خصوصا در خانم ها می تواند آزار دهنده باشد.

مزایا و معایب کاشت به روش FUT

بر خلاف کاشت به روش FIT، در این روش پزشک به همراه تیم جراحی ابتدا یک نوار باریک از پوست محل اهدا کننده (معمولا پشت سر) را برش داده و خارج می کنند.

نوار پوستی خارج شده توسط پزشک به قطعات کوچکتر تقسیم شده و سپس در زیر میکروسکوپ مخصوص به قطعات کوچکتر حاوی فولیکول های مو تقسیم می شود.

در نهایت پزشک برش های کوچکی را در محل کاشت با توجه به جهت خواب موی فرد ایجاد می کند و فولیکول های سالم و قابل استفاده خارج شده از نوار پوستی در محل جدید کاشته می شوند.

مزایای روش کاشت به روش FUT

• تعداد فولیکول های سالم و در دسترس در این روش بیشتر است و می توان سطح بیشتری از پوست سر را پوشش داد.


• مدت زمان استخراج مو در این روش کوتاه تر است ( توجه داشته باشید مدت زمان کاشت در هر دو روش یکسان است)

معایب روش FUT

• در کاشت به روش FUT، اسکار محل برش در ناحیه اهدا کننده تقریبا برای همیشه باقی می ماند، این اسکار به خصوص در افرادی که موهای کوتاه تری دارند مشخص تر است و می تواند از نظر زیبایی آزار دهنده باشد.


• مدت زمان بهبود و خارج کردن بخیه ها به طور معمول 10 تا 14 روز می باشد. این مسله می تواند برای بعضی افراد آراز دهنده باشد.


• در ایران هزینه این روش معمولا بالاتر ازکاشت به روش FIT است.


• گزارش احساس بی حسی، گزگز و یا گاهی سوزش در محل برش حتی چندین ماه بعد از انجام کاشت مو توسط افرادی که از این روش استفاده کرده اند.