عوارض کاشت ابرو و مراحل کاشت ابرو چیست؟

خدمات کاشت ابرو

ابروها یکی از شاخصه های مهم چهره هر فرد می باشد که در طول عمر دچار تغیرات مختصری در شکل و ضخامت می شود. اما گاهی به دلایل مختلفی قسمتی یا تمام این ابرو ها از دست می رود.

در برخی افراد بهترین راه حل برای برگشتن ابروها کاشت ابرو می باشد. عمل کاشت ابرو یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در سال های اخیر در ایران بخصوص درمیان خانم ها بوده است.

در این عمل سعی می شود ابروهای ازدست رفته را با فولیکول های موی سالم از محل دیگری از بدن بازسازی و ترمیم کنیم.

دلایل ریزش ابرو

یکی ازمهمترین و شایعترین دلایل ریزش افزایش سن می باشد، ریزش مو و نازک شدن مو یک مساله شایع در فرایند پیری می باشد. از دیگر علل مهم ریزش ابرو ها می توان به دستکاری بیش از حد (تتو، میکرو پیگمنتیشن، رنگ کردن مداوم) اشاره کرد.

تغییرات ناگهانی وزن و رژیم های غذایی نامتعارف می تواند باعث ریزش موها خصوصا ابرو شود. عفونت های قارچی نیز یکی از علل شایع ریزش مژه و ابرو می باشد. در بعضی افرادی که شیمی درمانی انجام داده اند نیز گاهی موهای ریخته شده به طور کامل برنمیگردد.

مراحل کاشت ابرو چیست؟

فرایند کاشت ابرو کاملا مشابه روش FUT می باشد؛ در این روش کاشت جراح به همراه تیم جراحی خود ابتدا یک برش باریک در ناحیه پشت سر ایجاد می کند و نوار باریکی از پوست راجدا می کند.

سپس این نوار پوست جدا شده توسط جراج به قطعات کوچکتر تقسیم می شود و در نهایت فولیکول های سالم و قابل کاشت مو توسط میکروسکوپ مخصوص از این قطعات کوچکتر جدا می شود و در محلول مخصوص نگهداری می شود.
در مرحله بعد محل کاشت توسط جراح اندازه گیری و مختصات ابروی جدید طراحی می شود. در نهایت شکل ابروی طبیعی طراحی شده برای بیمار به وی نشان داده می شود و در صورت تایید مرحله کاشت شروع می شود. پزشک کاشت موی شما فولیکول های سالم جدا شده را با دقت بسیار بالا با توجه به جهت خواب ابرو در محل جدید جایگذاری می کند.

مدت زمان عمل و دوران استراحت بعد از عمل در کلینیک زیبانگار

کاشت ابرو معمولا بین 3 تا 5 ساعت زمان می برد. این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود و نیاز به بیهوشی نمی باشد.
بیشتر افراد دو روز بعد از عمل قادر به بازگشتن به محل کار خود می باشند.
فعالیت سنگین به مدت 7 تا 10 روز باید محدود شود.
ابروهای کاشته شده تا چه زمانی دوام می آورند؟
به دلیل استفاده از موهای طبیعی بدن خود فرد ابروهای کاشته شده مادام العمر می باشند.

مزایا و عوارض کاشت ابرو

مزایای کاشت ابرو

• در این روش می توان یک ابروی طبیعی و زنده با طول و ضخامت کامل بوجود آورد، کاری که توسط روش های دیگر کاش تقریبا امکان پذیر نیست.
• در این روش می توان غیر قرینگی های قبلی و نواقص ناشی از اسکار زخم را ترمیم کرد.
• در این روش نتیجه کار دایمی است و نیاز به تکرار ندارد.
• ابروها از جنس موی طبیعی است و پس از طی دوره مراقبت امکان استفاده از آرایش و رنگ وجود دارد

عوارض کاشت ابرو

• در این روش به دلیل وجود برش جراحی و نیاز به بخیه در ناحیه پشت سر داریم، بخیه ها بعد از 10 تا12 روز از پشت سرخارج می شود.
• در صورت مراجعه به مراکز نا معتبر ابروهای کاشته شده ممکن است خواب مناسب و طبیعی را نداشته باشد.
• در برخی موارد فولیکول های جابجا شده 100% رشد نمی کند این امر ممکن است منجر به فضاهای خالی در ابرو شود و نیاز به کاشت مجدد باشد.
• به دلیل التهاب اطراف چشم ها ممکن است مقداری کبودی و تورم در ناحیه اطراف چشم و پلک پایینی بوجود بیاید که بعد از 7 الی 14 روز از بین می رود.